Sam na vrhu: Ronaldo sa 78 golova najbolji strijelac u povijesti europskih natjecanja

364

1068282_heroa

S dva gola Schalkeu Cristiano Ronaldo stigao je do brojke od 78 golova u europskim natjecanjima te je preskočio Lionela Messija i Raula Gonaleza

Cristiano Ronaldo je nakon prvog poluvremena protiv Schalkea postao najbolji strijelac u povijesti europskih natjecanja . Portugalac je do ove utakmice tu titulu dijelio s Lionelom Messijem i Raulom Gonzalezom , a nakon što je zabio dva gola za Real Madrid u uzvratu osmine finala na Santiago Bernabeuu stigao je do brojke od 78 golova.

Prvi gol zabio je za 1:1 u 25. minuti nakon asistencije Tonija Kroosa, a onda je donio novo izjednačenje 2:2 u prvoj minuti sučeve nadoknade prvog dijela.

3A6CF78531258953993BFE1B8757FABF

Ronaldu je trebalo 117 utakmica za ovo postignuće dok je Messi zabio 76 golova u 95, a Raul u 168 utakmica. Argentinac ima priliku vratiti se na vrh sljedećeg tjedna protiv Manchester Cityja.

Što se tiče Lige prvaka Cristiano Ronaldo i Lionel Messi su izjednačeni na vrhu sa 75 golova, dok Raul ima 71 gol. Od 78 golova Portugalac je 75 zabio u glavnom natjecanju, jedan u kvalifikacijama te dva u Uefinom superkupu protiv Seville u kolovozu.