BUNDESLIGA: Bayern demolirao Paderborn, Augsburg neriješeno sa Leverkusenom!

250

bundesliga_660x330

Fudbaleri Bayerna iz Munchena pobjedili su danas na gostujećem terenu Paderborn sa 6-0, u utakmici 22. kola Bundeslige i ostvarili treću uzastopnu pobjedu.

Po dva gola za aktulene prvake Njemačke postigli su Lewandowski u 24. i 37 minuti, i Robben u 63. minuti iz penala i 86. minuti. U strijelce upisali su se još Ribery i Weiser.

Poslije četvrte uzastopne utakmice bez poraza Bayern je prvi na tabeli sa 55 bodova, a Paderborn zauzima 15 mjesto sa 23 boda i ima dva boda više od ekipa kojese nalaze u zoni ispadanja.

Fudbaleri Mainza pobijedili su na svom terenu Frankfurt sa 3-1 i prekinuli niz od četri utakmice bez pobjede. Poslije pete prvenstvene pobjede Mainz zauzima 10 mjesto sa 25 bodova, a Frankfurt je deveti sa tri boda više.