Bh. dvojac srušio Fenerbahče! Bajić zabio dva gola, Milošević dva put asistirao!

292

Riad Bajić je s 12 pogodaka drugi strijelac prvenstva. Ispred njega je samo Bešiktašev Tosun sa 16 pogodaka..

Bh. dvojac u dresu Konyaspora je odigrao fantastičnu utakmicu protiv turskog velikana Fenerbahčea! Gosti su u Istanbulu slavili s 3:2, a strijelac prva dva pogotka je bio sjajni Riad Bajić.

Bajić je prvi pogodak postigao u 19. minuti igre nakon asistencije drugog bh. igrača, Denija Miloševića i odigranog duplog pasa. U 21. minuti je izjednačio Martin Škrtel, ali je Bajić samo minutu kasnije novim golom vratio prednost gostima. U 26. minuti je Milošević u jednom pokušaju pogodio vratnicu.

Fener je u drugo poluvrijeme ušao puno ofenzivnije, ali ponovno su prvi primili gol. Milošević je uputio još jednu odličnu asistenciju koju je u 54. minuti u mrežu pospremio Sahiner. Konačnih 2:3 je postavio Sow.

Milošević je igrao 86. minuta, Bajić je izvađen u sudačkoj nadoknadi, a treći bh. igrač u Konyasporu, Hadžiahmetović je dobio punu minutažu. Riad Bajić je s 12 pogodaka drugi strijelac prvenstva. Ispred njega je samo Bešiktašev Tosun sa 16 pogodaka.