Bosna i Hercegovina je prvak Europe

444

bih-vs-spanija-kaunas

Kadetska reprezentacija naše države je prvak Europe! Naši sjajni momci su u finalu kadetskog prvenstva Europe savladali domaćina Litvaniju rezultatom 85:83. Naša reprezentacija je igrala odlično u prvom poluvremenu.

Nakon prve četvrtine je rezultat glasio 26:19. Na kraju prvog poluvremena je rezultat glasio 50:37 za našu reprezentaciju. Litvanija je dobila treću četvrtinu rezultatom 22:19 i na ulasku u posljednjih deset minuta smo imali prednost rezultatom 69:59.

No, Litvanija je odigrala puno bolje u posljednjoj četvrtini. Musa je pogodio vrlo bitnu tricu za 84:79. Do kraja su Litvanci pokušavali pogoditi tricu i izjednačiti rezultat, ali nisu uspjeli. Džanan Musa je ubacio 33 poena, imao 8 skokova i 7 asistencija, dok je Sani Čampara ubacio 23 poena i imao 5 skokova.