Zmajevi su u finalu, pala je velika Španija!

533

musa-sikiras

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine je u finalu kadetskog prvenstva! Naši momci su nakon dva produžetka porazili velikana Španiju rezultatom 86:78. Velika borba je viđena, ali i još jedan historijski podvig naše reprezentacije.

Prvu četvrtinu smo dobili rezultatom 19:12, a u drugoj su Španci bili bolji i imali prednost rezultatom 32:31. Naši momci se nisu predavali i na ulasku u posljednjih deset minuta rezultat je glasio 47:47. Imali smo problema u napadu i Španci su bili na pragu trijumfa.

No, onda je Sani Čampara tricom na kraju donio prvi produžetak. Dominirali smo u produžetku, ali Španci su pogađali idalje.

Pogodili su za tri poena i otišlo se u drugi gdje je Čampara bio maestralan, zajedno sa ostatkom tima. Upravo su Musa i Čampara postigli po 24 poena, dok je Sikiraš ubacio 23. Musa je dodao 8 skokova i 4 asistencije, dok je Čampara imao 6 skokova i 6 asistencija. Sikiraš je dodao i 6 skokova.