Novak Đoković u uzbudljivom finalu osvojio Indian Wells

305

2015 BNP PARIBAS OPEN

Slavljem srbijanskog tenisera Novaka Đokovića u uzbudljivom finalu BNP Paribas Opena u Indian Wellsu, popularno zvanog ‘petim’ Grand Slamom, završen je prvi iz Masters 1000 serije turnira.

Đoković je nakon 2 sata i 17 minuta slomio otpor Švicarca Rogera Federera i s tom pobjedom došao do 21. titule na turnirima iz Masters serije te ukupno 19. pobjede u međusobnom omjeru protiv Švicarca.

Đoković je slavio sa 6:3, 6:7, 6:2.

Djevojke su također igrale finale u Indian Wellsu, gdje je protiv Jelene Janković na dramatičan način do titule došla Rumunjka Simona Halep, pokvarivši tako priliku za dvostrukim slavljem srpskih tenisera.

Janković je imala priliku da osvoji svoju prvu titulu nakon 2013. godine i turnira u Bogoti. Servirala je za pobjedu pri rezultatu 5:4 u 2. setu, ali se tada 3. teniserka svijeta budi i potpuno preokreće rezultat u svoju korist. Nakon 2 sata i 37 minuta Rumunjka dolazi do svoje 11. titule u pojedinačnoj konkurenciji konačnim rezultatom 2:6, 7:5, 6:4.