Baggio iz Velike Kladuše osvojio Kup MLS

215

5485ac0a-0a4c-48e-620x350

LA Galaxy našeg Adisa Hušidića osvojio je titulu Kupa MLS-a, pošto je savladao New England Revolution u finalu sa 2:1.

Hušidić ili popularni Baggio iz Velike Kladuše, u igru je ušao u 96. minuti (kod rezultata 1:1), umjesto Juninha, te svojom još jednom dobrom partijom dao značajan doprinos pobjedi…

Podsjetimo, Hušidić je u LA Galaxy došao proljetos, tako da mu je ovo prvi trofej (odigrao 34 utakmice, pet golova – četiri asistencije)…

Galaxy je poveo golom Zardesa u 52., da bi Tierney u 79. minuti izjednačio. Do isteka regularnog dijela susreta nije bilo promjena, no, u 111. minuti bivša zvijezda Irske Robbie Keane pogađa za pobjedu vrijednu trofeja.

Ono što je obilježilo susret je povlačenje iz fudbala Donovana koji je ostavio veliki trag u američkog fudbalu.

Pored LA Galaxyja Donovan je igrao u velikim evropskim klubovima poput Evertona, Bayerna i Bayera, no sve evropske avanture bile su posudbe, te se Amerikanac uvijek vraćao svom Los Angelesu.