Drugi uzastopni trijumf: Bratunac bez problema došao do sigurne pobjede protiv Zrinjskog

256

Bratunac je večeras u utakmici Prvenstva Bosne i Hercegovine u košarci na svom terenu pobijedio bez problema mostarski Zrinjski rezultatom 82:67.

Zrinjski je samo u nekoliko navrata ima kratko prednost u prvoj četvrtini, a nakon toga Bratunac je u potpunosti kontrolisao utakmicu. Na odmor se otišlo sa 11 poena prednosti za domaće (49:38).

U nastavku rasla je prednost domaćih, koji su u trećoj dionici imali čak i 20 poena “viška”, ali na kraju su slavili sa 15 poena prednosti (82:67).

Ovo je bila druga uzastopna pobjeda za Bratunac, koji je u prošlom meču slavio protiv Leotara.

Rikalo je bio najefikasniji u redovima Bratunca sa 24 poena uz šest asistencija, a pratili su ga Danilović sa po 15 poena i 11 asistencija. U poraženoj ekipi Carlbe je ubacio 13 koševa, a 12 je dodao Knežević te Zovko jedan manje.