Plemići porazom od Boteva završili nastup u Evropi !

255

Fudbaleri Zrinjskog poraženi su večeras na gostovanju od bugarskog Boteva sa 2:0, te su se na taj način oprostili od učešča u Evropskoj ligi.

Nakon uvodnih 20-ak minuta u kojima se igralo na sredini terena, prvu ozbiljniju priliku propustili su domaći igrači. Kortzorg je pokušao lobovati Ratka Dujkovića, koji je uspio spasiti svoj gol.

Botev je kontrolisao igru u ovom periodu utakmice. Ipak, prilike su bile jako rijetke, a vrijedi izdvojiti šut Nedeleva u 34. minuti, ali je je Dujković bez problema odbranio njegov šut.

Nastavio je domaći tim i nakon toga sa napadima, imali su još dva solidna pokušaja, no na odmor se otišlo bez golova.

Natavak susreta ponovo donosi bolju igru Boteva. Napadali su konstantno prema golu Zrinjskog, ali jednostavno nisu mogli doći do pogotka. Ipak, u 81. minuti Botev je uspio savladati Dujkovića. Ognyanov je izašao sam pred golmana Plemića, te ga je rutinski matirao za prednost od 1:0.

Do kraja je Botev preko Nedeleva povećao prednost na 2:0, te idu na noge Stuttgartu u narednom krugu Evropske lige.