Sjajni napadač poslao novu poruku Safetu Sušiću

353

Eldin Adilović, doskorašnji napadač sarajevskog Željezničara, koji je u dresu tima sa Grbavice postao najbolji strijelac BHT Premijer lige BiH, nastavio je golgetersku seriju u Turskoj.

eldin-adilovic

U 31. kolu Druge lige njegov Samsunspor osvojio je bod na gostovanju kod Adanaspora, a najveće zasluge pripadaju našem golgeteru.

Igrao se 13. minut kada je Adilović efektno matirao domaćeg golmana za 12. ovosezonski pogodak, koji mu je donio proboj na treće mjesto najboljih strijelaca šampionata. Domaći su do izjednačenja stigli u 20. minuti kada je Acilo pogodio za 1:1, što je bio i konačan rezultat.

Samsunspor je trenutno na petoj poziciji sa 57 bodova i gotovo sigurno igrat će u play-offu za plasman u elitni razred turskog fudbala.