Odigrane prve četvrtfinalne utakmice Lige prvaka

269

Sinoc su  odigrana prve utakmice cetvrtfinala lige prvaka,a  u Barceloni su se sastali Barcelona-Atletico Madrid .

Barcelona je pred prepunim Camp Nouom ugostila Atletiko  iz Madrida, i neocekivano odigrala “samo” 1-1

Poveli su  gosti u 56 minuti prekrasnim golom Diega sa nekih 20 metara,nakon tog Barca je ubacila u brzinu vise i konstantno prijetila odbrani Madridjana.

Pritisak im se isplatio u 71 minuti,kada brazilac Neymar odlicno reaguje na dodavanje A.Iniesta  i matira nemocnog golmana Atletika.

Do kraja obje ekipe su imale par sansi, ali rezultat se nije mjenjao,te je ostalo 1-1

Putnika u polufinale saznat cemo za sedmicu dana kad je na rasporedu revans na stadionu Vicente Caldaronu gdje Atletiko docekuje Barcelonu.

0

Takodjer treba napomenuti da je štoper Barcelone Gerard Pique nakon jednog duela sa igracem Atletika,morao napustiti teren u 15 minuti, a umjesto njega u igru je usao maladi  M.Bartra.

15 minuta posle toga iz igre je morao izaci i ponajbolji igrac Atletika Diego Costa koji se je zalio na bolove u desnoj nozi,umjesto njega je usao strelac prvog gola na utakmici Diego.