Za pripadnike estrade oduvek se vezuju razne predrasude kada je u pitanju obrazovanje, ali mnogo poznatih i afirmisanih pevača može da se pohvali sa jednom ili više fakultetskih diploma.

Opšte je poznato da Neda Ukraden važi za jednu od najobrazovanijih pevačica na estradi jer ima diplomu Prvanog i Filološkog fakulteta.

Pored Nede, fakultete su još završili Zorica Brunclik, Suzana Mančić, Željko Joksimović, Lena Kovačević, Nada Obrić i mnogi drugi, a gledajući spisak fakulteta koje su završili, najviše se provlači Pravni.
Zato nije ni čudno što se nekadašnji pobednik ”Zvezda Granda” Stefan Petrušić, pored pevanja, odlučio za advokatsku karijeru, i čini se da mu obe profesije odlično idu od ruke.

Gledajući aktuelne učesnike takmičenja ”Zvezde Granda” reklo bi se da je nikad više mladih i obrazovanih ljudi, a mi vam otkrivamo šta studiraju i čime se bave neki od njih.
Beograđanin Luka Aleksić (24) iz tima Cece Ražnatović student je Stomatološkog fakulteta u Beogradu, ali se još uvek nije opredelio za granu kojom će se baviti u budućnosti.

– Ne znam da li ću otići u protetičare, prvo da završim opštu praksu. Stomatologu kao i pevanje volim najviše, a ovde sam došao da probam i vidim kako mi stoji scena- rekao je on.
U timu Marije Šerifović nalazi se i jedan muzički obrazovan kandidat koji studira solo pevanje.

– U klasi sam kod profesora Voje Spasića, kod kog je i prošlogodišnji finalista Bojan Pavlović- ispričao je Marko Branković.
Sličnog statusa je i učesnica Tamara Živković iz tima Ane Bekute koja studira Fakultet muziče umetnosti, odsek flauta.

– Obrazovanje će mi valjda pomoći u takmičenju(smeh). Ja ću dati sve od sebe pa ćemo videti ishod- otkrila je ona svoja očekivanja u ”Zvezde Granda Specijalu”.
Šansu da radi u nekoj velikoj kompaniji poput Gugla potražiće student Elektrotehničkog fakulteta, Rizo Feratović, iz Milijevog tima.

grand.online




