Seria A: Lazio trijumfovao na San Paolu i plasirao se u Ligu prvaka, Lulić kapiten i asistent

770

Najzanimljiviji meč posljednjeg 38. kola Serije A na stadionu San Paolo u Napulju odigrali su Napoli i Lazio.

150531077.4_xl_800x534

Direktni okršaj do ovog kola trećeplasiranog i četvrtoplasiranog tima odlučio je trećeg italijanskog putnika u Ligu prvaka, a to je tim Lazija.

Gosti su mnogo bolje otvorili meč, pa su već nakon prvih 45 minuta imali prednost od dva pogotka (0:2). U 33. minuti Parolo je odličnim udarcem sa dvadeset metara savladao domaćeg golmana za slavlje gostiju. Začetnik akcije bio je kapiten Senad Lulić.

U samom finišu prvog poluvremena Lulić je u gol šansu gurnuo Candrevu koji je iskoristio poklon pogodivši za 0:2.

Domaći igrači se nisu predvali, pa su u osmoj minuti nastavka golom Parola smanjili na 1:2. Uskoro je kod Lazia isključen Parolo, da bi nekoliko minuta kasnije pogodak za izjednačenje postigao Gonzalo Higuain. Petnaest minuta prije kraja sudija Rocchi prestrogo je dosudio kazneni udarac za Napoli koji je skrivio Senad Lulić. Odgovornost je preuzeo Gonzalo Higuain i loptu poslao visoko preko gola. Kazna je uslijedila u finišu meča kada je pogodak za Lazio postigao Onazi. Konačnih 2:4 u sudijskoj nadoknadi postavio je Miroslav Klose. Svih 90 minuta u timu Lazija odigrao je kapiten Senad Lulić.

Nakon greške u prošlom kolu koja je u konačnici Chievo koštala dva boda na utakmici protiv Atalante, Ervin Zukanović preselio je na klupu svog tima. U večerašnjem porazu od Fiorentine na gostujućem terenu odigrao je posljednjih 20 minuta. Trijumfovao je domaći tim rezultatom 3:0 uz pogotke Iličića, Bernardeschija i Milana Badelja.

Roma je još u prošlom kolu osigurala direktan plasman u Ligu prvaka, pa je večerašnji meč protiv Palerma odigran bez pravog motiva što je u konačnici Vučici donijelo poraz za kraj. Bilo je 1:2, golove za goste postigli su Vazquez i Belotti, dok je u finišu pogodak za Romu postigao Francesco Totti. Miralem Pjanić je zaigrao od 50. minute.

Cesena se od društva najboljih oprostila ubjedljivim porazom od Torina na gostujućem terenu. Bilo je 5:0 uz pogotke Martineza, dva puta Lopeza, Benassija i Morettija. U poraženom timu 85 minuta odigrao je Milan Đurić.