Sarajevo prvak BiH!

540

10462476_828889987188867_2445646766846477452_n

Danas je zavrsen i ovosezonski šampionat Bosne i Hercegovine. Titulu u Premijer ligi osvojila je ekipa Sarajeva, koja je danas izborila odlučujući trijumf nad ekipom Slobode iz Tuzle.

Šampionska trka između najvećih rivala, Sarajeva i Željezničara, trajala je do posljednjeg kola, a na kraju, prva je kroz cilj prošla ekipa sa Koševa, koja je danas u posljednjem kolu na svom terenu savladala tuzlansku Slobodu sa 3-1.

Golovima Benka u 12. i Velkoskog u 17. minutu, Sarajevo je vrlo brzo steklo ubjedljivu prednost, a neizvjesnost je vratio gol Zebe u 29. minutu, za 2-1.

Sve dileme otklonjene su u 77. minutu, kada je Nemanja Bilbija postigao treći gol za Sarajlije i postavio konačnih 3-1.

Za to vrijeme, Željezničar je gostovao u Zenici, odakle je odnio samo bod, u remiju rezultatom 1-1.

Poslije ovakvog epiloga, Sarajevo je sezonu završilo na vrhu tabele sa 66 bodova, a Željezničar je drugi sa 63. Plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope izborio je i trećeplasirani Zrinjski, koji je danas kao gost igrao 1-1 sa Širokim Brijegom.

Iz Premijer lige BiH ispadaju Mladost i Zvijezda iz Gradačca. Ove ekipe su se danas i sastale u derbiju začelja i njihov meč je završen bez pobjednika 1:1.

Banjalučki Borac je sezonu završio na petom mestu sa 49 bodova, poslije današnjeg poraza od Veleža u Mostaru, rezultatom 1-0.