Sarajevo protutnjalo Banjom Lukom, tri gola u mreži Borca

194

Nakon sjajne pobjede u Atini protiv Atromitosa nogometaši Sarajeva nastavili su u odličnom ritmu. U 2. kolu Premijer lige BiH izabranici Dženana Uščuplića slavili su na gostovanju kod banjalučkog Borca 3:1.

b_140810080

Golman Borca Asmir Avdukić bio je najzaslužniji što Borac već u prvih 45 minuta nije primio gol. Sarajevo je bilo kvalitetniji i opasniji protivnik, no mreže su u tom dijelu igre mirovale, te se na odmor otišlo uz rezultat 0:0.

U drugom dijelu, Sarajevo je nastavilo stvarati prilike pred golom Banjalučana, a u 61. minuti Stojčev je izveo 10. korner za Sarajevo, nakon čega je Bilbija glavom šutirao pored gola.

Nagrada za ofanzivnu igru stigla je u 68. minuti kada je za vodstvo Sarajeva majstorski pogodio Haris Duljević, a Avdukić nije mogao zaustaviti udarac iako je bio i na toj lopti.

Sedam minuta kasnije pogodak svome bivšem klubu postigao je junak pobjede u Atini Nemanja Bilbija. Prethodno je Velkoski spustio loptu glavom za njega, a ovaj odmah šutirao i savladao Avdukića za 0:2.

Samo minut kasnije Stokić, poslije brzo izvedenog napada Borca, smanjuje rezultat na 1:2. No, Sarajevo je već u 78. minuti ponovo došlo do dva gola prednosti. Rezervista Ognjen Todorović je u prvom kontaktu sa loptom snažno šutirao i poentirao za 1:3. Asistirao mu je Bilbija.

Moglo je Sarajevo i do 1:4 u finišu susreta. Bilbija je u 86. minuti pogodio stativu nakon što je sam izašao pred Avdukića, a samo minut kasnije Velkoski je uputio “projektil” ka golu Borca, ali se ispriječila prečka.

Tako je Sarajevo pobijedilo 1:3 u Banjoj Luci, te nakon ove utakmice zasjelo na vrh premijerligaške tabele.

U ranijem terminu večeras bijeljinski Radnik i Slavija odigrali su susret bez golova. Od 20:30 sati na Grbavici igraju Željezničar i Široki Brijeg.